ďťż
Wiara, religia, Kościół i sprawy z tym związane
ďťż
Strona Główna
Wiara, religia, Kościół i sprawy z tym związane
 
Yanni G - 08-02-2008 20:39
Cytuj:
Sphinx napisał (Wyślij 2471575) Jak dla mnie wiara w religię to głupota, skoro ten cały wasz bóg dał wam życie, to po to, aby z niego czerpać jak najwięcej i być szczęśliwym, a nie głodować, być biednym i spędzać pół życia na gadanie do nieba.(...) Na razie to tyle. typowa gadanina człowieka który unikał księdza i nigdy nim poważnie nie rozmawiał.

Otóż, chrzest, ślub etc to jest twój dobrowolny datek. Nie wypada nie dać tych paru setek jak podjeżdżasz royce roycem pod plebanie, zauważ że światełko co świeci kosztuje. Organki które grają, również kosztują nie wspominając o organiście. Myślisz że prezes zakładu energetyczny o tak na pstryknięcie proboszcza zjada rachunki bo boi się że jego córka nie będzie mogła ochrzcić dziecka?

Kościół Katolicki nie zabrania Tobie zarabiania miliardów, lecz zakazuje złodziejstwa.

Nie rozróżniasz czym jest wiara a czym są namacalne dowody... Wg Twoich argumentów jak czegoś nie możesz poczuć cieleśnie to znaczy że nie istnieje.

pyromanek92 - 08-02-2008 21:37
Cytuj:
Adrianex napisał (Wyślij 2471086) Jezus był i sa na to dowody , zreszta WIARA polega na tym aby WIERZYĆ , nie potrzebne do tego są dowody. Zupełnie się z tym ziomem zgadzam.
To mogłoby być podsumowaniem tego tematu.Pluton - 08-02-2008 21:41
A gówno, dusza jako taka istnieje, i to już jest naukowo wyjaśnione, poczytajcie sobie o OOBE.

I co?Penthagram - 08-02-2008 21:51
Cytuj:
Sphinx napisał (Wyślij 2471575) Jak dla mnie wiara w religię to głupota, skoro ten cały wasz bóg dał wam życie, to po to, aby z niego czerpać jak najwięcej i być szczęśliwym, a nie głodować, być biednym i spędzać pół życia na gadanie do nieba. A kto tak mówi?

Cytuj:
Z religii także się wypisałem, bo religia obniżała by mi nieźle średnią, a to tylko dlatego, że na lekcjach mam własne zdanie. Mi religia obniża średnią, ale jakoś nie uważam tego za powód, by narzekać na KRK. Podczas gdy większa część klasy ma z religii 5 i 6 ja mam 3.

Cytuj:
Dlaczego na jednym końcu świata głodują miliony dzieci, przecież bóg jest taki dobry, niech ich nakarmi. A może sam ich nakarmisz? Bóg nie jest od spełniania zachcianek ludzi, gdyby efektywnie gospodarowało się jedzeniem dla wszystkich na pewno by starczyło.

Cytuj:
Dlaczego na drugim końcu świata spokojnie i bez trosk żyją gangsterzy, na każdym kroku spotykamy złodziei i cwaniaków. Zaczynamy bać chodzić sie po ulicy. Dostałem wytłumaczenie, że źli ludzie będą pokutować swoje grzechy w piekle. Jakbyś czytał Biblię to byś wiedział, że Bóg dal ludziom całe Prawo, tzw Torę, albo jak kto woli Pięcioksiąg Mojżeszowy. Jest tam łącznie 613 nakazów i zakazów włącznie z karami (w tym kara śmierci za m.in. za morderstwo) jakie są przewidywane za konkretne przestępstwa.

Cytuj:
Wracając do kwestii pieniędzy. Kiedyś mi to ojciec jasno przedstawił. Chrzest - płać. Komunia - płać. Bierzmowanie - płać. Ślub - płać. Idziesz na mszę - płać. Na bierzmowanie nie musiałem nic płacić prócz 5 czy 10zł na kwiaty, który stały w kościele podczas mszy. Żeby wejść na mszę też nie musisz płacić.

Cytuj:
Zapewne zaraz naskoczy na mnie banda zatwardziałych chrześcijan z kolejnymi wymyślonymi dowodami, a raczej ich brakiem na istnienie boga. Przecież to ty wymyślasz sobie "dowody". :D

Cytuj:
Chcecie wierzyć, chcecie mieć biedne i smutne życie - wasza sprawa. Skoro obdarzono mnie życiem, chce z niego brać jak najwięcej i być szczęśliwym. Na razie to tyle. Od kiedy wiara w Boga = smutne życie?

Cytuj:
Rozmawiałem na poważnie trochę czasu, może nie z księdzem, ale z katechistą (o czym wspomniałem), także nie zarzucaj mi, że odrzucam i nie chcę przyjąć coś, czego NIE ZNAM. O to właśnie chodzi, że po głębszym poznaniu religii postanowiłem ją porzucić. Wiesz, chyba nie za uważnie rozmawiałeś z katechetą skoro wg ciebie dowodem na nieistnienie Boga jest głód w Afryce i obecność gangsterów...

Cytuj:
W większości przypadkach, gdy dziecka nie poślemy na chrzest, od razu zaczynają się ploty i różne przypuszczenia. A to, że ta rodzina to nienormalna, że dziecko prosto od szatana a rodzice są okrutnie źli. To są właśnie "dowody", które sam sobie wymyślasz.

Cytuj:
Co do tych rollsów - a czym niby księża jeżdżą i gdzie mieszkają ? Tak się składa, że jakiś czas temu (mieszkam na wsi) w dość zamożnej okolicy zaczął się budować jakiś dom. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. W czasie, w którym w naszym domu zrobiliśmy okna, grupa budowlańców postawiła duży dom z pięknym ogródkiem w ok. 1-2 miesiące. Przejeżdżając oglądałem ten dom. Zawsze zadbany trawnik, wynajęty ogrodnik itp. Nie wyobrażasz sobie jakie było moje zdziwienie, gdy dowiedziałem się, że to dom księdza... I co w związku z tym? Jak już napisał Yanni G KRK nie zabrania zarabiania milionów $.

Cytuj:
Uważam moje argumenty o tym, że nie mogę tego poczuć i nie wierzę lepsze, niż stwierdzenie "błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli", na którym opierają się miliony ludzi. Zapewne nawet nie wiesz, w jakim kontekście te słowa, które zacytowałeś zostały użyte.

Smerfik - 08-02-2008 22:13
Wy sie tu klucicie, a to kazdego zdanie ; ]
'' Blogoslawieni, ktorzy nie widzieli, a uwierzyli '' ; ]WawrzynJK - 08-02-2008 23:01
Cytuj:
Adrianex napisał (Wyślij 2471086) Jezus był i sa na to dowody , zreszta WIARA polega na tym aby WIERZYĆ , nie potrzebne do tego są dowody. Tak podchodzić do sprawy jest najłatwiej, dlatego wierzącemu NIE PRZETŁUMACZYSZ.Tak sprytnie macie namieszane w główkach:)Yanni G - 08-02-2008 23:11
Cytuj:
WawrzynJK napisał (Wyślij 2471970) Tak podchodzić do sprawy jest najłatwiej, dlatego wierzącemu NIE PRZETŁUMACZYSZ.Tak sprytnie macie namieszane w główkach:) o ja, mam wyprany musk, pomorzesz mi?

bo wiesz jestem bardzo wierzoncy ale ksiondz mi muwi rze jestem liberalny i temu postawił mi trujke na pułrocze. Mieszojom mi ksiendza z ambony rze Jezós był na prafde ja w to wieże i daje czensto z babciom na tace aby ksienciu mugł kupic sobie nowiotkiego majbaha bo sótanna sie brudzi w jego folkswagenie. Tak mi katehetka powiedziała, i oczep siem nas.

Ile razy przeczytam że jestem debilem bo wierze w coś? :) dobranoc państwu, idę spać.Slayer Shaphiree - 08-02-2008 23:20
Powiem wam tyle ile powiedział nam (klasie) nauczyciel od angielskiego (29lat): "Pierw to była zabawa a potem to już kasa. Tak było z kościołem".

Zdanie krótkie ale mówi nam więcej niż "listy do koryntian" czy jaktam oni się zwali. Już nie raz mówiłem, że wiara powinna byc przejemnością co w chrześcijaństwie nie istnieje. Bóg powinnien być czymś w rodzaju rodzica, pomagac, byc przeciwienstwem szatana itp. a jak narazie widze to większośc patrzy na Boga niczym na kata, który po śmierci każdemu z nas upierdoli łeb.

I jeszcze jedna sprawa -.- mi sie wydaje, że lekarze bardziej pomagają ludziom niż jakies pierdolony księża ... więc dlaczego na księdza trzeba "powołanie" a na lekarza studia+praktyki?

Kościół powinni opodatkowac, a księży uczynic normalnymi ludzmi.
Jak nie chca się żenić to będą kawalerami a jak ktos chce to bedzie miał i dzieci.

Spójrzcie na "normalnych" chrześcijan. Idą do kościoła bardziej ze strachu, ale poza nim nie obchodzi ich bóg ... mohery to inna sprawa bo jak ma się 3 wylewy to można zacząć się bać. Religia powinna byc stylem życia a nie tylko urozmaiceniem w naszych życiach. Bóg jest tylko jeden - ale każdy wierzy w jego inaczej.

Ja jeszcze żadnego "oświecenia" nie przeżyłem, do kościoła chodze tylko i wyłącznie z woli rodziców (chociaż żeby mamie nie było przykro). Nie można powiedziec, że jeżeli ktos pomaga biednym dzieciom a jest ateista to jest ciotom, pedałem, debilem, bambusem a jak chrzescijan to "swój chłop".Yanni G - 08-02-2008 23:25
Cytuj:
Slayer Shaphiree napisał (Wyślij 2472013) I jeszcze jedna sprawa -.- mi sie wydaje, że lekarze bardziej pomagają ludziom niż jakies pierdolony księża ... więc dlaczego na księdza trzeba "powołanie" a na lekarza studia+praktyki? no najbardziej to łódzkie pogotowie pomagało, ale w przejściu na tamten świat.

co do małżeństwa księży to zakazuje tego prawo kościelne, jak powszechnie wiadomo(ale na tym forum nie wiecie nic o tym) prawo te może zostać zmienione. Aczkolwiek prawo Boskie nie może ponieważ wypłynęło z Boga i jest niezmienne.

btw. Czy ktoś z tego forum powiedział że ateista to zło tego świata?
Złem są Ci zagorzali, co na każdym kroku publikują brednie, przerabiają Nowy Testament i rozdają pod szkołą....

Cytuj:
Slayer Shaphiree napisał (Wyślij 2472013) Spójrzcie na "normalnych" chrześcijan. Idą do kościoła bardziej ze strachu, ale poza nim nie obchodzi ich bóg... mohery to inna sprawa bo jak ma się 3 wylewy to można zacząć się bać. Religia powinna byc stylem życia a nie tylko urozmaiceniem w naszych życiach. Bóg jest tylko jeden - ale każdy wierzy w jego inaczej.

Ja jeszcze żadnego "oświecenia" nie przeżyłem, do kościoła chodze tylko i wyłącznie z woli rodziców (chociaż żeby mamie nie było przykro). Nie można powiedziec, że jeżeli ktos pomaga biednym dzieciom a jest ateista to jest ciotom, pedałem, debilem, bambusem a jak chrzescijan to "swój chłop".
hahahah rozbrajasz mnie xddDDDDdxDXDDD XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD XDDDDDDDDD
boisz się że mama ci w tibie nie pozwoli grać jak pokornie nie pójdziesz do kościółka?WawrzynJK - 09-02-2008 00:01
Cytuj:
Yanni G napisał (Wyślij 2471986) o ja, mam wyprany musk, pomorzesz mi?

bo wiesz jestem bardzo wierzoncy ale ksiondz mi muwi rze jestem liberalny i temu postawił mi trujke na pułrocze. Mieszojom mi ksiendza z ambony rze Jezós był na prafde ja w to wieże i daje czensto z babciom na tace aby ksienciu mugł kupic sobie nowiotkiego majbaha bo sótanna sie brudzi w jego folkswagenie. Tak mi katehetka powiedziała, i oczep siem nas.

Ile razy przeczytam że jestem debilem bo wierze w coś? :) dobranoc państwu, idę spać.
Haha kto ma wyprany mózg katolu
@up
miałeś iść spaćYanni G - 09-02-2008 00:07
Cytuj:
WawrzynJK napisał (Wyślij 2472088) Haha kto ma wyprany mózg katolu
#up
miałeś iść spać

No przecie przyznałem się, MAM WYPRANY MÓZG, JESTEM WYPACZONY PRZEZ SWOJE WIERZENIE W ŚMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA CHRYSTUSA i w ogóle jestem zły i podły,

jestem bardzo złym katolem i nienawidzę ateistuff....

btw pomyślałem że posłucham muzyki dla ukojenia ;)Shokei - 09-02-2008 00:29
Nie mam nic przeciwko ale Kościół to mafia xd

@edit
Ciężko wierzyć w Boga kiedy ksiądz po kolędzie ci ulotki Taxi przynosi ;/Penthagram - 09-02-2008 00:36
Cytuj:
WawrzynJK napisał (Wyślij 2471970) Tak podchodzić do sprawy jest najłatwiej, dlatego wierzącemu NIE PRZETŁUMACZYSZ.Tak sprytnie macie namieszane w główkach:) Mylisz się. Wierzyć w Boga można z setek różnych powodów. Chociażby dlatego, że dla kogoś przekonującym mogą wydać się różne cuda. Na przykład fenomen o. Pio. Oczywiście cuda nie są dowodem, a jedynie poszlaką. To ateistom jest dużo łatwiej: wystarczy, że odrzucą istnienie Boga, a od razu kilka obowiązków mniej. Na dodatek z reguły uważają się za lepszych i cokolwiek by się im nie powiedziało, nie da im się nic przetłumaczyć.

Tak sprytnie macie namieszane w główkach.Jess88 - 09-02-2008 00:47
Cytuj:
Adrianex napisał Jezus był i sa na to dowody , zreszta WIARA polega na tym aby WIERZYĆ , nie potrzebne do tego są dowody. Cytuj:
Tak podchodzić do sprawy jest najłatwiej, dlatego wierzącemu NIE PRZETŁUMACZYSZ.Tak sprytnie macie namieszane w główkach:) Lepiej bym tego nie napisal :)

Sądze, ze mozgami wierzących ktos 'steruje', wmawia im takie bajki, a oni w to wierza (na slowo :D), to jest tak jakby im te mozgi wczesniej zaprogramowali tak, aby wierzyli we wszystko co im sie powie.

Przykro mi, ale wierzacym nie wytlumaczysz jak bardzo sie myla, za pozno :(

Jest ich za duzo, to naiwni, niemyslacy ludzie!!!!! To jak walka z wiatrakami!!!Hamt - 09-02-2008 00:47
Yanni G o co Ci chodzi?
Slayer Shaphiree po prostu nie chce sprawiać przykrości matce i tyle. Coś w tym śmiesznego albo żałosnego? W pełni go rozumiem, bo mam dość podobną sytuację... I nie widzę sensu wstawiania tego do podpisu.

Btw. Powinna być sonda z polami do wyboru:
Czy wierzysz w Boga?
-tak
-nie
-nie wiemmichał08 - 09-02-2008 00:52
hmm no wiec tak:
ja nie wiem za co mamy dziekowac Bogu za to ze nas stworzyl?, przeciez dla niego to nei byl zaden wysilek, skoro jest wszechmogacy, i jeszcze na nas zsyla cierpienie i nas zabija....Penthagram - 09-02-2008 00:52
Cytuj:
Hamtaxor napisał (Wyślij 2472152) Btw. Powinna być sonda z polami do wyboru:
Czy wierzysz w Boga?
-tak
-nie
-nie wiem
Jak chcesz. Dodałem ankietę, ale "trochę" bardziej rozbudowaną.

Cytuj:
michał08 napisał i jeszcze na nas zsyla cierpienie i nas zabija.... O.o
Znałeś osobiście kogoś, kogo zabił Bóg?Yanni G - 09-02-2008 00:54
Cytuj:
Hamtaxor napisał (Wyślij 2472152) Yanni G o co Ci chodzi?
Slayer Shaphiree po prostu nie chce sprawiać przykrości matce i tyle. Coś w tym śmiesznego albo żałosnego? W pełni go rozumiem, bo mam dość podobną sytuację...
jest to bardzo śmieszne bo pisze że jak to prawdziwi chrześcijanie są zakłamani i chodzą do kościółka jak mama karze a sam nie jest lepszy ^^ o to mi w tym wszystkim chodzi.

Ja do swoich rodziców powiedziałem, jak będę potrzebował to na pewno pójdę. Co nie zmienia faktu że wierze w bezinteresowność księży jak i w samego Boga.

Cytuj:
michał08 napisał (Wyślij 2472156) hmm no wiec tak:
ja nie wiem za co mamy dziekowac Bogu za to ze nas stworzyl?, przeciez dla niego to nei byl zaden wysilek, skoro jest wszechmogacy, i jeszcze na nas zsyla cierpienie i nas zabija....
Człowiek człowiekowi wilkiemCoodex - 09-02-2008 01:04
w kosciol nie wierze, nie chce chodzic i nie musze (raczej bym powiedzial ze nie chce mi sie ;p), nie modle sie codziennie, ale lubie lekcje religii, ale to raczej ze wzgledu na ksiedza, ktory nie jest ani ziomkiem ktory chce zmienic swiat ani kims kto na wszystkich w klasie leje i chce odwalic swoja robote w szkole
Bog dal nam wolna wole, chcesz nie chodz na religie - powtarza i on jest dla mnie przykladnym ksiedzem, moze jezdzi merolem jakims, tego nie wiem, nie interesuje sie, zamiast starac sie miec wiecej wy potraficie tylko wytykac, a to sie nazywa zazdrosc
"ksiadz ma wielka chalupe, omg co to za ksiadz" - to jest zazdrosc, nalezy spojrzec wpierw na siebie, kazdy zostanie rozliczony za swoje grzechy
Wy patrzycie na ksiedza, a ksaidz jest czlowiekiem i jak kazdy czlowiek popelnia bledy i grzeszy, nie ma ludzi nieomylnych i zawsze znajdzie sie dobry ksiadz i zly pracodawca i na odwrot
ostatnio byl u mnie ksiadz po koledzie, pytal sie czy chodze do kosciola, ja odparlem szczerze ze nie, a on nie rzucil na mnie klatwy tylko powiedzial ze jak bede mial ochote to zawsze bede mogl przyjsc

Cytuj:
Sphinx napisał (Wyślij 2471575) Jak dla mnie wiara w religię to głupota, skoro ten cały wasz bóg dał wam życie, to po to, aby z niego czerpać jak najwięcej i być szczęśliwym, a nie głodować, być biednym i spędzać pół życia na gadanie do nieba. Nigdy nie bylo mowy o nakazie zycia w biedzie, po prostu jesli masz wiecej powinienes podzielic sie z biedniejszymi

Cytuj:
Adrianex napisał (Wyślij 2471486) Bóg nie dyryguje nami i naszą wolą dał nam tą swobodę i możliwość wyboru : zła lub dobra , my sami możemy dokonać wyboru , On do niczego nas nie zmusza , pokazuje nam tylko co jest słuszne ;] dokaldnie ;] zycie to dar od Boga i caly czas poddaje nas roznym probom,a to juz nasza sparwa czy wybierzemy dobrze czy zle, czy pomozemy biednemu, a czy on wyda tego 'zeta' z kubeczka na wino to jego sprawa

Cytuj:
Sphinx napisał (Wyślij 2471575) Co do kwestii pieniądza (...)
Wracając do kwestii pieniędzy
kasa, kasa, kasa!!! po co sie tyle rozpisywales, mogles odrazu napsiac ze kosciol podpierdala nam mase kasy i ze ksiezy powinno sie powiesic

Cytuj:
Slayer Shaphiree napisał (Wyślij 2472013) Powiem wam tyle ile powiedział nam (klasie) nauczyciel od angielskiego (29lat) tak tylko ze ten twoj nauczyciel nic nie robi, aby pomoc tym biednym ludziom w afryce itd, w wiekszosci tym ludziom pomagaja ludzie wierzacy typu jakies siostry itp

Cytuj:
Przemo_kudlaty napisał (Wyślij 2471177) Uważam, że zamiast wydawać ogromne ilości pieniędzy na pozłacane obrazy i ołtarze, bardziej po chrześcijańsku było by wesprzeć ludzi biednych, bezdomnych którzy nie mają szans na godne życie. zgodze sie z toba i wlansie dlatego nie wierze w kosciol

Cytuj:
Vanset napisał (Wyślij 2471472) Przestałem wierzyć w istnienie Boga od około roku. Moim zdaniem wiara to jedynie takie niewnikanie co to, ale perspektywa tego, że Starszy Pan na chmurce zabierze nas do raju i nie będziemy się musieli o nic martwić. widze ze twoja 'edukacja religijna' (?) zakonczyla sie na poziomie podstawowki skoro na temat Boga mozesz powiedziec az TYLE

Cytuj:
michał08 napisał (Wyślij 2472156) hmm no wiec tak:
ja nie wiem za co mamy dziekowac Bogu za to ze nas stworzyl?, przeciez dla niego to nei byl zaden wysilek, skoro jest wszechmogacy, i jeszcze na nas zsyla cierpienie i nas zabija....
nie chce mi sie wierzyc ze kazdy czlowiek na swiecie cierpi caly czas, nie ma zadnych powodow do szczescia i tylko placze i placze.
Kazdego z nas dotykaja smutki i radosci roznego rodzaju, jeden bedzie szczesliwy ze nie nakablowal na kumpla, a drugi ze zarobil 1mln$

Cytuj:
Jess88 napisał (Wyślij 2472151) Sądze, ze mozgami wierzących ktos 'steruje', wmawia im takie bajki, a oni w to wierza (na slowo :D), to jest tak jakby im te mozgi wczesniej zaprogramowali tak, aby wierzyli we wszystko co im sie powie.

Przykro mi, ale wierzacym nie wytlumaczysz jak bardzo sie myla, za pozno :(

Jest ich za duzo, to naiwni, niemyslacy ludzie!!!!! To jak walka z wiatrakami!!!
w tej chwili opisales mohera, ale i tak jestes kretynem, jak mozesz kogos obrazac nawet go nie znajac, moze zamiast byc tak odwaznymi i obrazac ludzi w necie porozmawiacie z rodzicami na temat przymusu chodzenia do kosciola? nie! bo wy jestescie jebanymi ciotami

podsumowywujac:
ja swoje przezylem, wiele rzeczy sklonilo mnie do tego zeby wierzyc, inne sklaniaja mnie zeby jednak nie wierzyc
tak samo bedzie z wami, albo wierzycie, albo uwierzycie za rok, dwa, 30 lat, a moze nigdyWawrzynJK - 09-02-2008 01:48
Cytuj:
Yanni G napisał (Wyślij 2472160) jest to bardzo śmieszne bo pisze że jak to prawdziwi chrześcijanie są zakłamani i chodzą do kościółka jak mama karze a sam nie jest lepszy ^^ o to mi w tym wszystkim chodzi. Gdzie on napisał że jest lepszy, albo chociaż dał nam to do zrozumienia<mur>
Cytuj:
michał08 napisał Pokaż post
hmm no wiec tak:
ja nie wiem za co mamy dziekowac Bogu za to ze nas stworzyl?, przeciez dla niego to nei byl zaden wysilek, skoro jest wszechmogacy, i jeszcze na nas zsyla cierpienie i nas zabija....

Człowiek człowiekowi wilkiem
Jakie człowiek człowiekowi, setki chorób które istnieją na ziemi(nie piszę tu o cywilizacyjnych) to też nasza zasługa?
PODOBNO BÓG JEST NASZYM OJCEM - spójrzcie na świat i zastanówcie się jaki ojciec postępuje ze swoimi dziećmi tak jak bóg(celowo z małą literą) z ludźmi.
A propos wszechmocy boga, zna ktoś "PARADOKS OMNIPOTENCJI"?;)Łachu - 09-02-2008 03:10
A kto wytłumaczy dlaczego niewyksztalceni rybacy (apostolowie) umierali ze te "bajki'? Czyzby byli chorzy umyslowo ze poswiecili zycie, gloszac nieprawdę? Przeciez czlowiek o zdrowych zmysłach nie poświeciłby, za kłamstwa, najcenniejszej rzczy jaka posiada. Zastanowcie sie nad tym.

Apropos tych wszystkich zarzutów dlaczego Bóg dopuszcza zło. Przeciez Najwyższy dał ludziom wolną wolę. To od człowieka ZALEŻY, czy ja dobrze czy źle wykorzysta.

@up
Choroby to wynik ludzkiego wyboru... Nie znasz historii Adama i Ewy? Człowiek dostal sie pod jarzmo śmierci w wyniku złamania boskiego zakazu.NeX_Zabuza92 - 09-02-2008 04:53
Do naszej rzeszy moherow:
Mozecie podac jeden (1, uno, one) niezbity dowod na to ze bog istnieje (blagam nie pisze ze to wiara etc, tits or gtfo, no prove then it doesnt exist easy right?)

@up

znam tez legende o puszce pandory, i o ewolucji (bakterie podpadaja pod zwierzeta, niestety ;d)

@2 up
chodzi (nastepna legenda, bez zadnych potwierdzen)o to jak ewa powstala z zebra? slyszalem tez legende o Lilith, pierszej zonie adama ktora byla,... zbyt trudna dla boga wiec wywalil ja do piekla (niezly stary co nie ^.-)

@2 down
gratuluje odkrycia 2008-1992 = 16 ;d, ja nie szpanuje gdyz musze uzywac jej na codzienm wniosles cos do tematu, jakis dowod, nie wiec spadaj malyGuzex - 09-02-2008 07:32
Cytuj:
pLuToN napisał (Wyślij 2471740) A gówno, dusza jako taka istnieje, i to już jest naukowo wyjaśnione, poczytajcie sobie o OOBE.

I co?
Jeśli OOBE jest naukowo udowodnione to ja jestem MDW.NoMercy - 09-02-2008 07:46
Cytuj:
NeX_Zabuza92 napisał (Wyślij 2472223) Do naszej rzeszy moherow:
Mozecie podac jeden (1, uno, one) niezbity dowod na to ze bog istnieje (blagam nie pisze ze to wiara etc, tits or gtfo, no prove then it doesnt exist easy right?)
Chłopcze (patrząc na twój nick ;3), masz te 14 czy 15 lat i myślisz, że wiesz dużo o życiu. Gówno wiesz, tyle ci powiem. Idziesz za modą jak 80~90% tego tematu, a "bo ateizm jest fajny, bo nie musze chodzić do kościoła gdy mamusia karze". A angielszczyzną "szpanuj" sobie gdzie indziej >;3Mercedresu - 09-02-2008 07:51
Ja to katolik ale do kosciola nie chodze bo tam zaduzo klamstwa slysze.

@@A juz najgozej to mnie (za przeproszeniem) wkuriwa Rydzyk.... gada glupoty a starsi ludzie sluchaja i wpatruja sie w niego jak on by byl tym Bogem.

Moim zdaniem, nie powinno byc takiego czegos jak "taca" wciagu jednego dnia dostaja tyle kasy ......

Mowi o skromnym zyciu, wiec powinno byc tak jak w klasztorach w Chinach, tam nie daje sie pieniedzy tylko codziennie jakies jedenie, picie, ubrania. I TAK POWINNIE WYGLADAC KOSCIOL !!!

>.<Penthagram - 09-02-2008 11:28
Cytuj:
NeX_Zabuza92 napisał (Wyślij 2472223) Do naszej rzeszy moherow:
Mozecie podac jeden (1, uno, one) niezbity dowod na to ze bog istnieje (blagam nie pisze ze to wiara etc, tits or gtfo, no prove then it doesnt exist easy right?)
Niezbity dowód? Nie. A możesz podać niezbity dowód na teorię Wielkiego Wybuchu? Też nie.

Cytuj:
chodzi (nastepna legenda, bez zadnych potwierdzen)o to jak ewa powstala z zebra? slyszalem tez legende o Lilith, pierszej zonie adama ktora byla,... zbyt trudna dla boga wiec wywalil ja do piekla (niezly stary co nie ^.-) Ja też słyszałem. I nie była zbyt trudna dla Boga, tylko nie chciała żyć z Adamem, który był dla niej zbyt niedoskonały dlatego też uciekła z Edenu. Po niej Bóg stworzył dla Adama Ewę, a Lilith po kilku przygodach zaczęła się kopulować z demonami.

Cytuj:
Mercedresu napisał ##A juz najgozej to mnie (za przeproszeniem) wkuriwa Rydzyk.... gada glupoty a starsi ludzie sluchaja i wpatruja sie w niego jak on by byl tym Bogem. Co na przykład? Jakieś konkrety.

Cytuj:
Moim zdaniem, nie powinno byc takiego czegos jak "taca" wciagu jednego dnia dostaja tyle kasy ...... Bardzo zazdrościsz, prawda?

Cytuj:
Mowi o skromnym zyciu, wiec powinno byc tak jak w klasztorach w Chinach, tam nie daje sie pieniedzy tylko codziennie jakies jedenie, picie, ubrania. I TAK POWINNIE WYGLADAC KOSCIOL !!! Nie wiem jak ty sobie wyobrażasz funkcjonowanie ogólnoświatowej organizacji jaką jest Kościół, gdyby miał się utrzymywać z 'jedzenia, picia, ubrania'.

@Do ateistów
Skoro uważacie się za tak prześladowaną mniejszość (zapewne nie wszyscy) to dlaczego opcja "ateizm" wygrywa w ankiecie? Poleciłbym wam przestać wmawiać sobie bzdury. :)Yanni G - 09-02-2008 11:35
Adam i Ewa to mogły być dwa plemiona... też o takim czymś słyszałem.

\\\nie wygrywa ateizm ;p chrześcijaństwo razem wzięte ma więcej głosówMasz Racje - 09-02-2008 11:37
a tak w ogole to gdzie w ankiecie opcja "nie wierzem!!!1"

@down

no wiem, ale jednak to nie jest to :pPenthagram - 09-02-2008 11:37
Cytuj:
Yanni G napisał (Wyślij 2472631) Adam i Ewa to mogły być dwa plemiona... też o takim czymś słyszałem. W ewangelii jest przedstawiony rodowód Jezusa i (w skrócie) wygląda tak:
"23 Sam zaś Jezus rozpoczynając swoją działalność miał lat około trzydziestu. Był, jak mniemano, synem Józefa, syna Helego (...) 38 syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Bożego" Łk, 3, 23 - 38.

@Up
masz do wyboru "ateista".M4ST3R - 09-02-2008 12:30
Cytuj:
Yanni G napisał (Wyślij 2472101) No przecie przyznałem się, MAM WYPRANY MÓZG, JESTEM WYPACZONY PRZEZ SWOJE WIERZENIE W ŚMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA CHRYSTUSA i w ogóle jestem zły i podły,

jestem bardzo złym katolem i nienawidzę ateistuff....

btw pomyślałem że posłucham muzyki dla ukojenia ;)
Swoim zachowaniem doprowadzasz mnie do ekstazy...

Juz nawet nie udowadniasz tego, ze jestes zagorzalym katolem bo szczerze sram na to, ale tak wielkiego debilizmu to juz dawno nie widzialem na tym forum.

@Penthagram
@Ateisci
Cytuj:
Penthagram napisał cokolwiek by się im nie powiedziało, nie da im się nic przetłumaczyć. Jesli ktos "wierzy w to co widzi", to chyba raczej logiczne, ze za chuja nie uwierzy w boga, ktorego nie ma, i ktory nigdy sie nie pojawi ?

A katolicy...wierza w cos czego niema i to jest dopiero fenomen. To tak jakby sobie wymyslic, ze przedemna stoi puszka coli, ktorej nie widze, ale jednak ona tam jest, o ! rofl.

Nie ma zadnego dowodu, ktory moglby naklonic do wiary w boga.Adrianex - 09-02-2008 13:00
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472771) Swoim zachowaniem doprowadzasz mnie do ekstazy...

Juz nawet nie udowadniasz tego, ze jestes zagorzalym katolem bo szczerze sram na to, ale tak wielkiego debilizmu to juz dawno nie widzialem na tym forum.

#Penthagram
#Ateisci

Jesli ktos "wierzy w to co widzi", to chyba raczej logiczne, ze za chuja nie uwierzy w boga, ktorego nie ma, i ktory nigdy sie nie pojawi ?

A katolicy...wierza w cos czego niema i to jest dopiero fenomen. To tak jakby sobie wymyslic, ze przedemna stoi puszka coli, ktorej nie widze, ale jednak ona tam jest, o ! rofl.

Nie ma zadnego dowodu, ktory moglby naklonic do wiary w boga.
No to trzeba byc zajebiscie inteligentnym zeby porownywac wiare w Boga do puszki Coli . Jestes ateista bo Ci z tym latwiej , nie trzeba chodzic do kosciola , modlic sie, nie dajesz sobie tego wytłumaczyć , idziesz na łatwizne , to nie do konca jest tak że my wierzymy w niego z nieczego . Ateizm nie jest w Polsce tym czym powinien być , ateizm jest nową modą dla ludzi którzy NIE CHCĄ wierzyć poprostu nie dają sobie tego uświadomić . No i jeszcze raz pisze że do wiary do cholery nie są potrzebne dowody bo na tym polega wiara , ona pomaga ludziom w trudnych chwilach , i jeśli nie wierzycie , jest to wasza dobrowolna decyzja , ale nie obrażajcie tych co wierzą .Bedlin - 09-02-2008 13:01
Jestem katolikiem i dobrze mi z tym. Wierze w Boga, chociaz mialem takie zastrzezenia kilka lat temu, lecz nie do samego Boga, tylko do Kosciola. Przeszlo mi, teraz chodze do kosciola, modle sie i uczeszczam na religie.

Troszke mnie dziwi msza u nas. W Ameryce, fakt, jest protestancyzm, ale tam sie raduja, wesela sie, a nie jak u nas, troche za ponuro ^^

ktos tam pisal, ze nie wierzy w Boga, bo nie widzial go. To ja Ci powiem tak:
Wiatr istnieje i wiesz, ze istnieje, chociaz go nie widzisz.Yanni G - 09-02-2008 13:02
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472771) Jesli ktos "wierzy w to co widzi", to chyba raczej logiczne, ze za chuja nie uwierzy w boga, ktorego nie ma, i ktory nigdy sie nie pojawi ?

A katolicy...wierza w cos czego niema i to jest dopiero fenomen. To tak jakby sobie wymyslic, ze przedemna stoi puszka coli, ktorej nie widze, ale jednak ona tam jest, o ! rofl.

Nie ma zadnego dowodu, ktory moglby naklonic do wiary w boga.
czy ja swoimi wypowiedziami obrażam ateistów? Odpowiedź brzmi nie... A wy besztacie Boga, wszystko w co my wierzymy wy macie w dupie. No widzisz... to mnie doprowadza do ekstazy -.-

Cytuj:
Adrianex napisał (Wyślij 2472820) No to trzeba byc zajebiscie inteligentnym zeby porownywac wiare w Boga do puszki Coli . Jestes ateista bo Ci z tym latwiej , nie trzeba chodzic do kosciola , modlic sie, nie dajesz sobie tego wytłumaczyć , idziesz na łatwizne , to nie do konca jest tak że my wierzymy w niego z nieczego . Ateizm nie jest w Polsce tym czym powinien być , ateizm jest nową modą dla ludzi którzy NIE CHCĄ wierzyć poprostu nie dają sobie tego uświadomić . No i jeszcze raz pisze że do wiary do cholery nie są potrzebne dowody bo na tym polega wiara , ona pomaga ludziom w trudnych chwilach , i jeśli nie wierzycie , jest to wasza dobrowolna decyzja , ale nie obrażajcie tych co wierzą . bardzo dobre podsumowanie!

przypominacie sobie takiego pana z lekcji fizyki? Błażej Pascal

Jeśli będziemy żyć jakby Boga nie było, i okaże się że Go faktycznie nie ma, to nic nie stracimy, ale tez niewiele zyskamy.

Jeśli zaś okaże się że On jest, wtedy stracimy wszystko

Jeśli natomiast będziemy żyć, jakby On był, i okaże się, że Go nie ma, to niewiele stracimy. ale jeśli On jednak jest, wtedy zyskamy wszystko.

Wniosek - bardziej opłacalne jest żyć tak, jakby Bóg istniał, bo wtedy mamy szanse na większe profity, niż jakbyśmy żyli, gdyby Go nie było


ale dla was łatwiej żyć bez Niego...Penthagram - 09-02-2008 13:09
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472771) Jesli ktos "wierzy w to co widzi", to chyba raczej logiczne, ze za chuja nie uwierzy w boga, ktorego nie ma, i ktory nigdy sie nie pojawi ? Tlenu nie widać. Mało tego, kilkaset lat temu nie dało się udowodnić, że tlen istnieje. Czy to znaczy, że tlen wtedy nie istniał, a zaczął istnieć dopiero wtedy, gdy udowodniliśmy jego istnienie? Poza tym, jeśli wierzyć Biblii (oczywiście nie musisz) to ludzi widzieli Boga. Nie wielu, ale jednak kilku widziało (a jak jesteś katolikiem/protestantem to musisz nawet przyjąć, że wiele osób widziało Boga, bo dla nich Jezus = Bóg).

"Jakim to musiało być doświadczeniem! Kiedy Tora została dana na Synaju, HaSzem rozpromienił światło Swojej Obecności na naród żydowski jako całość. Sześćset tysięcy ludzi zebrało się u stóp Synaju by świadczyć o najbardziej zadziwiających i spektakularnych efektach specjalnych i przedstawieniu fajerwerków, jakie kiedykolwiek miało miejsce w historii świata. Żaden fan Stevena Spielberga nie byłby rozczarowany. Pirotechniki musiały być bajeczne. Chmury, grzmoty, błyskawice, pochodnie, głosy! Tak, oni nawet „widzieli” głosy. Zastanawiam się, w jaki sposób „widzieli” głosy, jednak to właśnie jest to, co mówi nam tekst (Szm’ot [Exodus] 20:18).

Kiedy Tora została dana na Synaju, lud „ujrzał” głosy. Doświadczyli oni pewnego rodzaju kinestezji – przemieszczenia czy odwrócenia naturalnej percepcji zmysłów. Widząc dźwięk i słysząc widok. B-g próbował przyciągnąć ich uwagę. I powiodło Mu się.

To był jedyny czas w historii, że nie musiałeś „słyszeć” o B-żej Jedności; jedyny moment, kiedy rzeczywiście mogłeś ZOBACZYĆ ją. Na Har Synaj. Tam „widzieliśmy” głosy. I oni widzieli z niezaprzeczalną jasnością, te rzeczy, które zwykle potrzebują być „słyszane”. W tym przypadku, widzenie było więcej niż wierzeniem. I kiedy oni zobaczyli, uwierzyli, ponieważ było to wprost przed ich oczyma.

Tak wielkie było to doświadczenie, że Mosze spytał ich dużo później czy...

Kiedykolwiek jakiś lud słyszał głos B-ga przemawiającego spośród ognia, jak ty słyszałeś, i pozostał żywy? (D’varim [Deuteronomium] 4:33)"

Uri Marcus

Cytuj:
A katolicy...wierza w cos czego niema i to jest dopiero fenomen. To tak jakby sobie wymyslic, ze przedemna stoi puszka coli, ktorej nie widze, ale jednak ona tam jest, o ! rofl. A masz jakieś podstawy, by twierdzić, że przed tobą znajduje się niewidzialna puszka coli? Jak chcesz dowieść, że wiara to bzdury zacznij od logicznego wyjaśniania wszystkich jeszcze niewyjaśnionych cudów, a także wyjaśnij szczegółowo i sensownie na czym polega fenomen wiary Abrahamowej.M4ST3R - 09-02-2008 13:12
Cytuj:
Adrianex napisał (Wyślij 2472820) No to trzeba byc zajebiscie inteligentnym zeby porownywac wiare w Boga do puszki Coli . Jestes ateista bo Ci z tym latwiej , nie trzeba chodzic do kosciola , modlic sie, nie dajesz sobie tego wytłumaczyć , idziesz na łatwizne , to nie do konca jest tak że my wierzymy w niego z nieczego . Ateizm nie jest w Polsce tym czym powinien być , ateizm jest nową modą dla ludzi którzy NIE CHCĄ wierzyć poprostu nie dają sobie tego uświadomić . No i jeszcze raz pisze że do wiary do cholery nie są potrzebne dowody bo na tym polega wiara , ona pomaga ludziom w trudnych chwilach , i jeśli nie wierzycie , jest to wasza dobrowolna decyzja , ale nie obrażajcie tych co wierzą . Czy ja kogos obrazam ? Jesli tak...przykro mi juz sie nie odezwe na tym forum, bo widze, ze tu byle kilkoma slowami mozna urazic uczucia innych :(

Tak, ide na latwizne, bo po co mam sie meczyc z czyms czego nie ma ? ^^. Taaak masz racje - tak jest o wiele latwiej.

Tak samo moge powiedziec, ze jesli wierzysz jest to twoja dobrowolna decyzja tylko wtedy zadna tego typu dyskusja nie mialaby sensu. Zatem close-topic :)

@Bedlin
Eh, wiatr chyba moge poczuc, znaczy sie tak mi sie zdaje, ale na tym swiecie jest tak wiele rzeczy niewiadomych...zaraz sie dowiem, ze wiatru nie da sie poczuc.

@UP
Nie nie mam podstaw by wierzyc, ze ta puszka tam jest ;d dlatego tez nie mam podstaw by wierzyc, ze bog istnieje ^^

@Yani G
Piszesz do mnie, czy do wszystkich ateistow ? JA tu nikogo nie obrazam o ile potrafisz chociaz dobrze czytac. W ktorym miejscu Cie obrazilem, pokaz, a przeprosze.Yanni G - 09-02-2008 13:14
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472860) Czy ja kogos obrazam ? Jesli tak...przykro mi juz sie nie odezwe na tym forum, bo widze, ze tu byle kilkoma slowami mozna urazic uczucia innych :( trochę dobrych manier w życiu rzeczywistym przyda się tobie...

Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472771) Jesli ktos "wierzy w to co widzi", to chyba raczej logiczne, ze za chuja nie uwierzy w boga, ktorego nie ma, i ktory nigdy sie nie pojawi ?

A katolicy...wierza w cos czego niema i to jest dopiero fenomen. To tak jakby sobie wymyslic, ze przedemna stoi puszka coli, ktorej nie widze, ale jednak ona tam jest, o ! rofl.

Nie ma zadnego dowodu, ktory moglby naklonic do wiary w boga.
o tutaj.M4ST3R - 09-02-2008 13:20
Cytuj:
Yanni G napisał (Wyślij 2472867) o tutaj. Doprawdy...nie wiem dokladnie, w ktorym miejscu oswiec mnie. Biorac pod uwage, ze to moje zdanie oczywiscie.

Czy moze chodzi Ci o to, ze "wierza w cos czego nie ma" ? Tak, po prostu tak sadze, mam do tego prawo.

@Down
Cytuj:
Ciekawe czy jak ja bym jej kazał wierzyć w mojego jakiegoś zmyślonego boga to czy by sie przekonała do tego tak jak ja mam sie przekonać do "mojej" wiary. Dosyc ciekawe ; dNicekLw - 09-02-2008 13:20
Chodzę na religie bo rodzice karzą. Rodzice każą chodzić do kościoła - chodzę do kawiarenki internetowej : )
Nie wiem czemu mam niby wierzyć w Chrystusa itp? Bo jest książka, która sie nazywa Pismo Święte i to wszystko? Katechetka truje że wiara na tym polega żeby sie przekonać do tego. Ciekawe czy jak ja bym jej kazał wierzyć w mojego jakiegoś zmyślonego boga to czy by sie przekonała do tego tak jak ja mam sie przekonać do "mojej" wiary.

@M4ST3R
Dokładnie o to mi chodzi co napisałeś w poprzednich postach.Penthagram - 09-02-2008 13:21
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472860) Nie nie mam podstaw by wierzyc, ze ta puszka tam jest ;d dlatego tez nie mam podstaw by wierzyc, ze bog istnieje ^^ Masz podstawy, żeby wierzyć, chociaż możesz ich nie dostrzegać. Najbardziej podręcznikowym przykładem są chociażby ww. cudy.Royal Killer - 09-02-2008 13:22
WIECIE co dla mnie nie jest ważne jak nazywa się Bóg,czy moge jeśc mięso w piatek bądz czy musze chodzić do kościoła co niedziele
ważne jest to żeby być dobrym i nie tępić wairy innych.
jak zauważyłem niekturzy nieiwrzący bardziej przestrzegaja przykazan od was.Yanni G - 09-02-2008 13:22
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472885) Doprawdy...nie wiem dokladnie, w ktorym miejscu oswiec mnie. Biorac pod uwage, ze to moje zdanie oczywiscie.

Czy moze chodzi Ci o to, ze "wierza w cos czego nie ma" ? Tak, po prostu tak sadze, mam do tego prawo.
albo udajesz idiotę albo nim na prawdę jesteś.

Poszukaj se kuźwa na googlach "obrażanie uczuć religijnych"

Co innego jak ktoś powie nie wierzę w Boga bo nie widzę w tym sensu i nie pogłębia tego tematu, a ty rozpisujesz swoje tezy że Boga można porównać do puszki coli.M4ST3R - 09-02-2008 13:24
Cytuj:
Penthagram napisał (Wyślij 2472889) Masz podstawy, żeby wierzyć, chociaż możesz ich nie dostrzegać. Najbardziej podręcznikowym przykładem są chociażby ww. cudy. Wiesz dochodze do wnionsku, ze caly ten temat, ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Bo ja rownie dobrze moge napisac, ze nadal nie mam podstaw by wierzyc bo cuda wcale nie musza byc dzielem boga. Organizm czlowieka moze byc zdolny zapewne do wieeelu rzeczy, o ktorych sie przekonamy za jakis czas mam nadzieje. I tak dochodze do wnionsku, ze nie napisze juz tutaj posta bo mnie zaraz zjecie :)

Przepraszam, ze Cie obrazilem w tym momencie. (juz tak na zapas ; qqq )

hf

@Up
Ja to po prostu tak widze. Zabronisz ? Prosze...nie

@2UP
O, i to jest wlasnie swieta prawda.Yanni G - 09-02-2008 13:26
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472903) Wiesz dochodze do wnionsku, ze caly ten temat, ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. już o tym pisałem w innym wątku
Cytuj:
M4ST3R napisał (Wyślij 2472903) #Up
Ja to po prostu tak widze. Zabronisz ? Prosze...nie
w Polsce obowiązuje prawo które zakazuje wyśmiewania innych nacji, religii czy koloru skóry. Poszukaj sobie, od tego masz gugle ;]NicekLw - 09-02-2008 13:27
Cytuj:
b)Księża mówią o życie w biedzie itd.Co to za życie?!Ze słów księży wynika to że mamy się bić,żyć biednie,3 razy na tydzień głodówka,modlitwa calo dzienna. U mnie w mieście nie ma takiego księżam który by nie jeździł dobry samochodem, nie miał dobrego zegarka (typu Tissot, Rolex) i jeszcze tam paru innych rzeczy.U.D - 09-02-2008 13:27
W Biblii jest zapisane, że ... "Kto będzie przestrzegał przykazań Bożych będzie miał zycie wieczne w niebie". Czy jakis człowiek na swiecie kieruje się tymi przykazaniami? kazdy an swiecie często łamie te przykazania i co? nie będzie miał życia wiecznego w niebie. :] moim zdaniem to kościoł wymyślił te przykaznia i tą całą religie ale to moje zdanie i nie potępiam wiary innych :P
@up
w mojej parafii ksiadz ma 3 samochody a obiady takie ze mmm...Yanni G - 09-02-2008 13:28
Cytuj:
NicekLw napisał (Wyślij 2472911) U mnie w mieście nie ma takiego księżam który by nie jeździł dobry samochodem, nie miał dobrego zegarka (typu Tissot, Rolex) i jeszcze tam paru innych rzeczy. żadne prawo, nawet Boskie nie nakazuje dla księży życia w biedzie.Penthagram - 09-02-2008 13:29
@M4ST3R
Ludzki organizm jest w stanie nauczyć się w jedną noc nieużywanego i zapomnianego już języka? Takie rzeczy dzieją się w przypadku opętań.

Cytuj:
Przepraszam, ze Cie obrazilem w tym momencie. (juz tak na zapas ; qqq ) Mnie nie musisz przepraszać, ja nie czuję się obrażony.

BTW: ciekawy artykuł:
"Fakty naukowe w Koranie"mtk - 09-02-2008 13:30
@Master
Myślisz że cuda pomagają tylko jeśli chodzi o uzdrowienia?
http://liturgia.wiara.pl/wydruk.php?...dzi=1115658817
Jak wytłumaczysz ten cud?

Pozdrawiam,
MTK

@down
Bóg jest, był i będzie. Zapewniam.

Cytuj:
U.D napisał (Wyślij 2472912) W Biblii jest zapisane, że ... "Kto będzie przestrzegał przykazań Bożych będzie miał zycie wieczne w niebie". Czy jakis człowiek na swiecie kieruje się tymi przykazaniami? kazdy an swiecie często łamie te przykazania i co? nie będzie miał życia wiecznego w niebie. :] moim zdaniem to kościoł wymyślił te przykaznia i tą całą religie ale to moje zdanie i nie potępiam wiary innych :P
#up
w mojej parafii ksiadz ma 3 samochody a obiady takie ze mmm...
W Polsce 17-18 milionów
I bardzo źle.
Każdy ma szanse się nawrócić.
Dobrze mówisz. Kościół to katolicy. A przykazania istnieją naprawdę, są w arce przymierza.Lukasz Knight - 09-02-2008 13:31
Boga nie ma i boga nie bylo. "Dziecko gloduje nowy kosciol sie buduje, dziecko gloduje pan premier wspolczuje."M4ST3R - 09-02-2008 13:32
Cytuj:
Yanni G napisał (Wyślij 2472918) żadne prawo, nawet Boskie nie nakazuje dla księży życia w biedzie. Jemu chodzi o to, ze pieniadze, ktore ludzie daja "na tace" i w intencji np. biednych sa konsumowane w raczej nie odpowiedni sposob. Tj. nowy merceds, czy zegarek.
Strona 2 z 148 • Zostało znalezionych 6156 postów • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
 
 
Wštki
 
 
   
Copyright Š 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates